Diagnostyka Pojazdów

Sprawne auto jest gwarancją bezpiecznej podróży. By czuć się komfortowo w swoim samochodzie, potrzebujemy wiedzieć, że jest on w doskonałym stanie technicznym. Taką wiedzę zapewni nam tylko regularnie wykonywana diagnostyka samochodowa.

Diagnostyka komputerowa

To podstawa współczesnej diagnostyki. Większość układów w dzisiejszych autach jest sterowana za pomocą systemów komputerowych. Podczas ich sprawdzania podłącza się do nich komputer diagnostyczny – tester. Jego zadaniem jest wyszukanie kodów błędów, czyli danych o przekroczeniu ustalonych przez producenta parametrów różnych podzespołów. Zapisany kod pomaga szybko zlokalizować nieprawidłowości. Niebywałą zaletą tej metody jest możliwość odnalezienia usterki bez potrzeby demontażu poszczególnych elementów samochodu.
Poprawne wykonanie diagnostyki komputerowej wymaga najwyższej klasy sprzętu komputerowego, profesjonalnego oprzyrządowania, które pozwoli na wykonanie testów podzespołów, oraz aktualnego i legalnego oprogramowania. Wszystko to plus wykwalifikowany i doświadczony personel oddajemy do Państwa dyspozycji w naszym serwisie.

Diagnostyka zawieszenia

Układ zawieszenia odpowiada za stabilność i kierowalność pojazdu. Poprawność jego działania to w dużej mierze gwarancja bezpieczeństwa i komfortu jazdy, ale także trwałości i efektywności innych elementów. Układ zawieszenia trzeba poddawać kontroli regularnie, ale w szczególności wtedy, gdy zaobserwujemy jedno z podanych zachowań:

 • dysproporcję w zużyciu opon,
 • stukanie w zawieszeniu,
 • nietypową reakcję kół na sterowanie kierownicą.

Jak wygląda badanie stanu technicznego zawieszenia?

 • Weryfikujemy luzy w połączeniach (sworzniach, łożyskach, przegubach).
 • Weryfikujemy stan techniczny wraz ze sztywnością elementów sprężystych zawieszenia.
 • Weryfikujemy stan i stopień tłumienia amortyzatorów.
 • Oceniamy opór tarcia związany z ruchem zawieszenia.
 • Przeprowadzamy pomiar geometrii zawieszenia urządzeniem 3D

Diagnostyka układu hamulcowego

Sprawny system hamowania potrafi uratować kierowcy życie, nawet w sytuacji pozornie katastrofalnej.
Samą kwestię diagnozowania układu hamulcowego możemy podzielić na dwie części:

 • Diagnostyka mechanizmów uruchamiających hamulce (odpowiedzialnych za przeniesienie odpowiedniej ilości siły nacisku z pedału, bądź dźwigni, do samego hamulca).
 • Ustalenie efektywności działania systemu hamulcowego.

Zasadniczo, jest kilka metod stosowanych podczas procesu kontroli:

 • Diagnoza wstępna: (obejmująca weryfikację zewnętrznych elementów układu, oceny wartości skoków pedału hamulca, ilości powietrza w obwodzie hydraulicznym oraz jakości i ilości płynu hamulcowego, sprawdzenie szczelności obwodu hydraulicznego oraz pracy hamulca awaryjnego)
 • Metody stacjonarne (weryfikacja efektywności pracy hamulców poprzez pomiar siły hamowania, weryfikacja urządzenia przeciw blokującego ABS)
 • Metody trakcyjne – czyli badania auta w warunkach drogowych (pomiar wartości opóźnienia oraz test reakcji samochodu na hamowanie).

W Auto Serwis Paczkowo posiadamy odpowiednią wiedzę oraz najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny, aby w bezpieczny sposób przeprowadzić diagnostykę aut wszystkich marek i modeli także aut z napędem hybrydowym.

UMÓW WIZYTĘ W NASZYM SERWISIE
SKONTAKTUJ SIĘ
Napisz Zadzwoń