Serwis automatycznych skrzyń biegów

Z każdym rokiem coraz większą popularność zyskują samochody z automatyczną skrzynią biegów. Jej zadaniem jest samodzielna zmiana przełożenia w zależności od obciążenia silnika pojazdu. Choć w Polsce jej używanie jest nadal tematem kontrowersyjnym, to zdobywa ona oraz szersze grono zwolenników.
Choć za automatyczną skrzynią biegów nadal ciągnie się zła sława zakładająca problemy z ewentualną naprawą i nierealnymi kosztami utrzymania, to w rzeczywistości branża motoryzacyjna prężnie pracuje nad rozwojem serwisu, mechanizmów i produktów do obsługi skrzyń, a ich koszty potrafią być naprawdę różne.

W tej dziedzinie ewidentnie prym wiedzie firma Motul specjalizująca się w wyrobie olejów i smarów, która stworzyła kompleksowy pakiet MotulEvo pozwalający warsztatom samochodowym zoptymalizować działalność w zakresie obsługi automatów. Co oferuje?

  • Szeroki wybór płynów przekładniowych do różnych rodzajów skrzyń, m.in. ATF 236.14, ATF 236.15, Multi ATF, Multi CVTF.
  • Dynamiczną wymianę oleju - dzięki automatycznemu urządzeniu do płukania, które idealnie pasuje do każdego rodzaju skrzyni.
  • Zestaw łączników przystosowany do pracy z większością skrzyń.
  • Regularnie aktualizowaną bazę danych dla aut z przekładniami automatycznymi.
  • Szkolenia partnerskie.

Regularne kontrole i dobre produkty to gwarancja długotrwałego i bezawaryjnego życia automatycznej skrzyni biegów.

Kiedy jednak warto zgłosić się do serwisu?

  • Gdy zmiana biegów nie następuje płynnie i wyczuwalne są szarpnięcia.
  • Gdy zauważysz wysoki spadek oleju przekładniowego.
  • Gdy wyczujesz zapach spalenizny (może sugerować przegrzanie się oleju).
  • Gdy zaobserwujesz zapaloną kontrolkę silnika (może ona świadczyć o uszkodzeniu skrzyni).

Jak możemy Ci pomóc?

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi przeprowadzimy pełną diagnostykę, by znaleźć przyczynę usterki. Na jej podstawie naprawimy lub wymienimy uszkodzone podzespoły. Dokonamy również wymiany oleju i filtra. Bez względu na rodzaj skrzyni zadbamy o to, by auto wyjechało z naszego serwisu sprawne i gotowe na kolejne kilometry bezpiecznych podróży.

W Auto Serwis Paczkowo jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami dotyczącymi automatycznych skrzyń biegów. Dzięki owocnej współpracy z firmą Motul oraz Bosch Car Service pomożemy Ci rozwiązać problemy związane z automatyczną skrzynią biegów.


UMÓW WIZYTĘ W NASZYM SERWISIE
SKONTAKTUJ SIĘ
Napisz Zadzwoń